Przed wysłuchaniem wykładów proszę przeczytać Księgi Rodzaju (warunek konieczny do zaliczenia lekcji) – w trakcie czytania proszę zwracać uwage na teksty mówiące o Bogu o Chrystusie i o Drodze. Poniżej podaję mój sposób na odnajdywanie tekstów na te trzy tematy – zakreślam te teksty w Biblii odpowiednio trzema kolorami:

1. O Bogu – rzecz najważniejsza co Biblia mówi o Bogu, wszystkie teksty odsłaniające Boży charakter, jego przymioty. Uważam, ze najcenniejszą treścią Biblii jest właśnie to, że objawia nam naszego Boga – kolor żółty

2. O Chrystusie – wszystkie teksty ST zapowiadające Zbawiciela a w NT mówiące o spełnieniu proroctw w życiu Jezusa i mówiące o Jego dziele na ziemi podczas pierwszego przyjścia i te zapowiadające jego paruzję. Cała Biblia od księgi Rodzaju do Apokalipsy jest CHRYSTOCENTRYCZNA (2 Kor. 1:20) – kolor niebieski.

3. O Drodze. Wszystkie teksty, które uczą mnie jak żyć. Pokazują Boże mierniki i zasady postępowania. Stary Testament pełen jest takich ponadczasowych zasad, które stoją np. za każdym przepisem Prawa Mojżeszowego, dostrzegam je w księgach historycznych, mądrościowych i prorockich – kolor czerwony.

Oczywiście możesz to robic wg własnego pomysłu. Istotne jest, żeby podczas czytania Słowa Bożego szukać tekstów na powyższe trzy tematy i zebrane teksty gdzieś zestawiać. Bardzo przydatne okazuje się korzystanie z programów do studiowania Biblii (E-sword, czy TheWord).

 

Lekcja 1

Posłuchaj
Pobierz:Lekcja 2 i 3Posłuchaj

Pobierz:

 

 

Lekcja 1

lekcja 2

Lekcja 3